I váš hobbík si zaslouží péči...

25.02.2024

Hobby horse sice není živý kůň, přesto si však zaslouží Vaši péči před i po jízdě. Pojďme se dnes spolu podívat, proč by se narozdíl od reálného koníka hobbík neměl často čistit a jak se o něj nejlépe postarat, aby vypadal jako nový.


  1. Nečistěte hobby horse moc často

Naši koníci mají často stínování kolem huby, očí i uší. Toto stínování vydrží dlouho, ale je třeba ho nečistit před každým ježděním. Barva drží na chlupech látky, ale pravidelným čištěním by se mohlo začít odlupovat a vymývat. A pokud máte hobby koníka se speciálním stínováním, mohla by to být opravdu škoda!


  1. Nejezděte v dešti, vodě, kalužích ani jinak nevystavujte koníka dešti

Nejen že vám hobbík zmokne a výplň v něm by mohla být vlhká, ale také by se mohlo častečně vymýt stínování.


  1. Nepoužívejte ostré tyče a nepadnoucí vybavení

Když do koně vkládáte tyč, ujistěte se, že je obroušená a hladká, takže nedojde k protržení látky. Na ježdění ideálně používejte vybavení na míru z našeho e-shopu, případně takové, které koníkovi padne. Těsné vybavení způsobuje otlaky na látce a odírání, větší vybavení zase padá. Při nasazování uzdečky se snažte být opatrní při přetahování přes uši, aby nedošlo k jejich poškození.


  1. Při ježdění držte koníka za tyč

Správné držení hobby horse je velice důležité pro co nejdelší životnost. V jedné ruce držte tyč a otěže, v druhé pouze otěže. Toto držení je také nejlepší pro rychlost na parkurech a dostizích. Nikdy nedržte hobbíka pouze za otěže!

Vytvořte si webové stránky zdarma!